ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Wracamy do gry! Czas na inaugurację sezonu

W piątek 12 października o godzinie 20:30 siatkarze ONICO Warszawa zainaugurują kolejny sezon PlusLigi. W stołecznej hali COS Torwar warszawianie zmierzą się z Cuprum Lubin.

Czas na kolejny sezon PlusLigi

Po pięciu miesiącach przerwy powracają rozgrywki PlusLigi! W ciągu ostatnich miesięcy ekipa Stephane’a Antigi przeszła kilka zmian. Do składu warszawskiej ekipy dołączyło ośmiu nowych zawodników: przyjmujący – Łukasz Wiese, Piotr Łukasik i Mateusz Janikowski, atakujący – Rafael Araujo i Bruno Romanutti, rozgrywający – Konrad Buczek, libero – Dominik Jaglarski oraz reprezentant Kanady, środkowy Graham Vigrass. W nowym sezonie PlusLigi barw ONICO Warszawa będzie bronić więc aż piętnastu zawodników. – W tym roku mamy piętnastu zawodników – jest to może niestandardowa liczba jak na siatkówkę, ale uwzględniając to, co wydarzyło się w poprzednim sezonie, zdecydowaliśmy, że w tym roku zakontraktujemy dwóch zawodników więcej. W tamtym sezonie mieliśmy sporo problemów zdrowotnych. Niestety, jest to nieodzowny element zawodowego sportu, dlatego w tym sezonie chcemy się dodatkowo zabezpieczyć. Nie chcemy kolejnych niemiłych niespodzianek, które mogłyby negatywnie wpłynąć na końcowy wynik sportowy. Mamy jednak nadzieję, że nasza piętnastka w pełnym zdrowiu rozegra cały sezon– powiedział prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Dwóch nowych mistrzów świata

Grono stołecznych siatkarzy powiększyło się również o dwóch mistrzów świata. 30 września reprezentacja Polski, z Damianem Wojtaszkiem i Bartoszem Kwolkiem w składzie, zdobyła złoty medal mistrzostw globu. – Gdyby w maju ktoś powiedział mi, że za cztery miesiące będę z rodziną w Turynie, będę zdrowy i zostanę mistrzem świata, to w życiu bym w to nie uwierzył, bo takie rzeczy po prostu się nie zdarzają. A jednak się zdarzyły, marzenia się spełniły! Teraz przede mną drugi sezon w ONICO Warszawa, jestem pełen nadziei, pełen optymizmu, bo to może być naprawdę bardzo ciekawy sezon– powiedział po powrocie do Polski Damian Wojtaszek.

Srebro w ostatnim teście

W ubiegły weekend siatkarze ONICO Warszawa wzięli udział w XIV Memoriale Arka Gołasia. Dla podopiecznych Stephane'a Antigi był to pierwszy test w pełnym składzie. W półfinale turnieju warszawianie pokonali 3:1 Aluron Virtu Wartę Zawiercie i w finale zmierzyli się ze Stocznią Szczecin. Niestety w niedzielę górą byli szczecinianie, którzy wygrali 3:1. – Rozegraliśmy ze sobą dopiero pierwsze spotkania, dlatego z każdym treningiem i z każdym meczem będzie lepiej– powiedział po finale libero ONICO Warszawa, Damian Wojtaszek.

Zmiany w Lubinie

U piątkowego rywala stołecznych siatkarzy również doszło do licznych zmian. W maju trenerem Cuprun Lubin został ogłoszony Włoch, Daniele Capriotti. W sierpniu włoski szkoleniowiec musiał zrezygnować ze stanowiska z powodów osobistych, a jego miejsce zajął Marcelo Fronckowiak, drugi trener reprezentacji Brazylii. Do drużyny dołączyło również dziewięciu nowych zawodników: Kert Toobal, Jakub Ziobrowski, Damian Boruch, Mariusz Marcyniak, Igor Grobelny, Jakub Wachnik, Bartłomiej Zawalski, Masahiro Yanagida oraz nasz były libero, Jędrzej Gruszczyński.

Czas na rewanż

W ostatnich dwóch domowych meczach poprzedniego sezonu siatkarze ONICO Warszawa zmierzyli się właśnie z Cuprum Lubin. W obu przypadkach górą byli lubinianie, dlatego warszawscy siatkarze zapowiadają rewanż. – Przed nami mecz z drużyną, która w poprzednim sezonie nieźle zalazła nam za skórę. Bardzo chcemy się odkuć, więc zapraszamy do hali, bo potrzebujemy Waszego wsparcia – powiedział środkowy, Jan Nowakowski.

Mecz ONICO Warszawa – Cuprum Lubin odbędzie się 12 października o godzinie 20:30 w warszawskiej hali COS Torwar. Kasy zostaną otwarte o godzinie 18:00, natomiast wejścia do obiektu półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem. Najmłodszych kibiców stołecznej drużyny zapraszamy do Strefy Małego Kibica przygotowanej przez Fundację ONICO.

Partnerem meczu będzie dzielnica Wilanów.