ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Wracamy do hali Torwar!

Fot. PressFocus
Po pięciu tygodniach przerwy siatkarze ONICO Warszawa wracają do hali Torwar. We wtorek 27 listopada warszawianie zmierzą się z wicemistrzami Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Cenne punkty w Lubinie

W poprzednim meczu PlusLigi, rozgrywanym awansem w ramach 14. kolejki, stołeczna ekipa pokonała na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1, a najlepszym zawodnikiem meczu został Bartosz Kwolek. Mecz z Miedziowymi zakończył tournée warszawian, którzy w ostatnich tygodniach rozegrali pięć wyjazdowych meczów z rzędu. – Cieszymy się, że ta seria meczów wyjazdowych się kończy i teraz będziemy mogli grać trochę częściej we własnej hali, bo te wyjazdy były już rzeczywiście męczące. Na video przed meczem w Lubinie śmialiśmy się nawet, że nie pamiętamy już, że mamy białe stroje, bo od pięciu tygodni gramy tylko w wyjazdowym komplecie – powiedział po meczu w Lubinie Bartosz Kwolek.

Sytuacja w tabeli

Po ośmiu kolejkach PlusLigi ONICO Warszawa z piętnastoma punktami na koncie plasuje się szóstym miejscu w tabeli. Liderami są najbliżsi rywale warszawian, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie odnieśli do tej pory komplet zwycięstw, tracąc zaledwie jeden punkt w meczu z Asseco Resovią Rzeszów.

Ostatnie starcia

Mecz z wicemistrzami Polski to gwarancja największych emocji i święto warszawskiej siatkówki! W ostatnim plusligowym starciu górą byli podopieczni Stephane’a Antigi. 20 lutego w hali Torwar warszawianie wygrali z ZAKSĄ po pasjonujących pięciu setach (25:21, 27:25, 20:25, 21:25, 15:11).

Przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi obie drużyny zmierzyły się także w trakcie sezonu przygotowawczego. W meczu towarzyskim rozegranym w Twardogórze ONICO Warszawa bardzo pewnie pokonało wicemistrzów Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 4:0 (25:20, 25:15, 27:25, 25:17).

Bilety na mecz z ZAKSĄ wyprzedane

Starcie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony stołecznych fanów siatkówki. Wtorkowy mecz z wicemistrzami Polski obejrzy komplet kibiców. Na trybunach hali COS Torwar zasiądzie więc ponad 4800 osób. – Powrót do hali Torwar będzie jeszcze milszy ze względu na komplet publiczności, który obejrzy mecz z ZAKSĄ. Cieszymy się, że już kolejny rok jest spore zainteresowanie naszymi meczami. Jesteśmy pod wrażeniem tym bardziej, że mecz odbędzie się w środku tygodnia, jednak nie przeszkodziło to w przyciągnięciu do hali tylu osób. Mamy nadzieję, że skutecznie odwdzięczymy się za to liczne wsparcie – powiedział Kwolek.

Starcie mistrzów świata

We wtorek w hali COS Torwar będzie można zobaczyć największe gwiazdy siatkówki. W meczu ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wystąpi aż siedmiu polskich mistrzów świata – po stronie ZAKSY: Paweł Zatorski (MŚ 2014 i 2018), Mateusz Bieniek (2018) i Aleksander Śliwka (2018), natomiast w ONICO Warszawa: Damian Wojtaszek (2018), Bartosz Kwolek (2018), Andrzej Wrona (2014) oraz szkoleniowiec mistrzów świata 2014 i trener ONICO, Stephane Antiga.

Tegoroczny puchar MŚ

We wtorek na stołecznych kibiców czekać będzie także wyjątkowa atrakcja. Podczas meczu z kędzierzynianami w hali COS Torwar będzie można obejrzeć puchar zdobyty przez reprezentację Polski podczas tegorocznych mistrzostw świata! Serdecznie zapraszamy do zrobienia pamiątkowych zdjęć!

Spotkanie ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odbędzie się we wtorek 27 listopada o godzinie 19:00 w hali COS Torwar. Wejścia do obiektu zostaną otwarte o godzinie 17:30. Najmłodszych kibiców stołecznej drużyny zapraszamy do Strefy Małego Kibica przygotowanej przez Fundację ONICO. Relacja punktowa z meczu dostępna będzie na naszej oficjalnej stronie internetowej oraz kanałach społecznościowych. Spotkanie będzie transmitowane w Polsacie Sport News