ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Wrona i Janikowski po meczu z PGE Skrą

Fot. PressFocus
W sobotę 17 listopada siatkarze ONICO Warszawa ulegli aktualnemu mistrzowi Polski, PGE Skrze Bełchatów, 0:3. Spotkanie w Hali Energia podsumowali Andrzej Wrona i Mateusz Janikowski.

Andrzej Wrona: Gram w PlusLidze dwanaście lat i odejmując trzy lata, które spędziłem tutaj w Bełchatowie, to będąc tutaj gościem jeszcze nigdy nie wygrałem żadnego spotkania. Skra kontrolowała dzisiaj całe spotkanie i mimo że zagraliśmy dzisiaj chyba najlepsze spotkanie na zagrywce w tym sezonie, to nie potrafiliśmy wykorzystać tego, że odrzucaliśmy rywala od siatki. Oni grali bardzo dobrze w ofensywie, na siatce i w bloku i dlatego wygrali w trzech setach. Mamy spory materiał do analizy i trochę rzeczy, które szybko musimy zmienić. Musimy też przegadać między sobą, co się dzisiaj wydarzyło i nie popełniać takich błędów w przyszłości.

Mateusz Janikowski: Wydaje mi się, że dzisiaj przede wszystkim zawiodły nas nasze głowy, a w takiej sytuacji umiejętności siatkarskie schodzą na drugi plan. W meczu z tak trudnymi rywalami jak PGE Skra Bełchatów trzeba dać z siebie 100%, by nawiązać wyrównaną walkę, a tego nam dzisiaj zabrakło. Przeciwnicy zagrywali dobrze, ale przed tym meczem byliśmy świadomi zagrożenia. Przygotowywaliśmy się na trudne serwisy, ale ostatecznie niestety sobie z nimi nie poradziliśmy. Uważam, że naszą całą drużynę stać było na wiele więcej.