Wskakujemy na podium! ONICO 3:1 Cerrad

W ostatnim spotkaniu 2017 roku siatkarze ONICO Warszawa pokonali przed własną publicznością Cerrad Czarnych Radom 3:1 (25:15, 31:29, 26:28, 25:22), dzięki czemu na półmetku fazy zasadniczej awansowali na 3. miejsce w tabeli PlusLigi! Zwycięstwo w Derbach Mazowsza to dla podopiecznych trenera Antigi szósta wygrana z rzędu! MVP spotkania wybrany został Wojciech Włodarczyk. W porównaniu do ostatniego meczu z Cuprum Lubin, w wyjściowym składzie ONICO doszło do jednej zmiany. Na pozycji środkowego Sebastiana Wardę zastąpił Jan Nowakowski. Razem z nim na parkiecie pojawili się Brizard, Gjorgiew, Kwolek, Włodarczyk, Wrona i Wojtaszek. W drużynie z Radomia zobaczyliśmy między innymi Wojciecha Żalińskiego, Dustina Wattena czy Jakuba Ziobrowskiego. I set – festiwal bloków ONICO Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie po dwóch dobrych atakach Żalińskiego. Gracze ONICO szybko jednak odrobili stratę i wyszli na prowadzenie 7:5, po dobrych zagrywkach Nikoli Gjorgiewa. Od tego momentu stołeczni zaczęli przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a kluczowym elementem były bloki na atakach Żalińskiego i Ziobrowskiego. Przewaga ONICO stopniowo rosła – najpierw po serii bloków stołeczni prowadzili 15:9, następnie 20:13. W końcówce pierwszego seta na dobre do gry włączyła się para przyjmujących Włodarczyk-Kwolek. Pierwszy z nich dwukrotnie skutecznie atakował z drugiej linii, drugi dwoma skutecznymi zagrywkami zakończył seta, którego ONICO wygrało do 15. II set – wojna nerwów dla stołecznych! Goście rozpoczęli drugą partię z nowym rozgrywającym – Vincić zmienił Droszyńskiego. Reprezentant Słowenii kilkoma serwisami sprawił problemy graczom ONICO, przez co goście zaczęli od prowadzenia 3:0.  Radomianie chwilę później powiększyli przewagę, po dobrych atakach Żalińskiego i blokach na Włodarczyku oraz Gjorgiewie. Tego drugiego przy stanie 5:9 zmienił Sharone Vernon-Evans. Od tego momentu ONICO zaczęło odrabiać straty. Najpierw po ataku Włodarczyka i bloku Wrony mieliśmy wynik 8:9. Następnie przy stanie 10:11 na zagrywkę wszedł Brizard i po kilku świetnych akcjach stołeczni prowadzili 14:11. Goście nie pozostali jednak dłużni – po dwóch asach Żalińskiego zrobiło się 15:15. Kolejne bloki i ataki Wrony pozwoliły odskoczyć graczom ONICO na trzy punkty. Tę przewagę udało się utrzymać przez kilka minut i przy stanie 24:21 ONICO miało do dyspozycji trzy piłki setowe. Goście nie złożyli jednak broni i po dobrych atakach Żalińskiego i bloku na Włodarczyku doprowadzili do stanu 24:24, gry na przewagi i prawdziwej wojny nerwów. Gracze ONICO uzyskiwali kolejne piłki setowe, ale radomianie za każdym razem skutecznie się bronili, aż do stanu 30:29. Wówczas na zagrywkę wszedł Kwolek i asem serwisowym zakończył drugiego seta. III set – goście wracają do gry Trzeciego seta gracze ONICO rozpoczęli w składzie z Vernonem-Evansem. Od początku oba zespoły grały „punkt za punkt”, bez żadnej przewagi. Impas przełamał Kwolek, który punktową zagrywką wyprowadził warszawian na prowadzenie 11:9. Chwilę później było już 13:10, dzięki kolejnemu atakowi Kwolka i jego blokowi. Goście odrobili jednak straty i zrobiło się 15:15. ONICO zdobyło dwa punkty z rzędu i wyszło na prowadzenie 17:15. Radomianie zdobyli punkt i na zagrywkę wszedł Kwasowski. Po jego serwisach goście wyszli na prowadzenie 20:17, co zwiastowało trudną końcówkę seta dla stołecznych. Do gry powrócił Gjorgiew i dobrym atakiem z lewego skrzydła dał sygnał do walki. Po chwili as Macedończyka i pojedynczy blok Brizarda pozwoliły graczom ONICO doprowadzić do remisu 22:22. Warszawianie mieli nawet piłkę setową przy stanie 24:23, jednak goście skutecznie się obronili i znów doprowadzili do gry na przewagi. Po chwili dobry blok Ziobrowskiego sprawił, że tym razem to goście uciekali, a ONICO musiało gonić wynik. Niestety, gracze Cerradu lepiej rozegrali ostatnie akcje i ostatecznie wygrali trzeciego seta do 26. IV set – skuteczni w końcówce! Ponownie seta lepiej rozpoczęli goście, którzy uzyskali dwupunktową przewagę. Goście lepiej bronili ataki zawodników ONICO, w związku z czym na boisku ponownie pojawił się Gjorgiew. Macedończyk znów dobrze wprowadził się do gry i po jednym z jego ataków udało się doprowadzić do remisu 11:11. Po kilku akcjach „punkt za punkt”, gracze ONICO wysunęli się na prowadzenie 16:14, dzięki dwóm dobrym atakom Kwolka. Goście walczyli, ale to stołeczni z minimalną przewagą dotrwali do końcówki seta. W niej błysnął kapitan ONICO – Andrzej Wrona. Nasz środkowy dwoma atakami z rzędu powiększył przewagę ONICO do stanu 23:19. Tego nie można było przegrać – chwilę później w siatkę zaserwował środkowy gości Teryomenko i siatkarze ONICO wygrali do 22! Najlepszym graczem spotkania został wybrany Wojciech Włodarczyk. Derby Mazowsza przyniosły nam wiele emocji, jednak kolejne trzy punkty zostały w Warszawie. ONICO Warszawa kończy 2017 rok na trzecim miejscu w tabeli! ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:15, 31:19, 26:28, 25:22) MVP: Wojciech Włodarczyk ONICO Warszawa: Bartosz Kwolek (22), Antoine Brizard (7), Andrzej Wrona (8), Nikola Gjorgiew (8), Jan Nowakowski (10), Wojciech Włodarczyk (18), Damian Wojtaszek (libero) – Sharone Vernon-Evans (4), Guilaume Samica, Sebastian Warda, Jan Firlej Trener: Stephane Antiga II trener: Fabio Storti Cerrad Czarni Radom: Dmytro Teryomenko (6), Wojciech Żalinski (19), Jakub Ziobrowski (22), Kamil Droszyński, Norbert Huber (8), Kamil Kwasowski (10), Dustin Watten (libero) – Michał Ostrowski, Dejan Vincic (4), Tomasz Fornal Trener: Robert Prygiel II trener: Wojciech Stępień Fot. PressFocus