Współpraca Politechniki i Paris Volley

AZS Politechnika Warszawska podpisała umowę o współpracy z Paris Volley. Kluby będą wymieniać się doświadczeniami i razem promować siatkówkę wśród mieszkańców stolic Polski i Francji.

Już w maju przedstawiciele AZS Politechniki Warszawskiej wyjadą do Paryża, gdzie wezmą udział w cyklu konferencji „Le sport c'est la santé” (z fr. „Sport to zdrowie”) skierowanych do uczniów szkół średnich. Działacze Politechniki paryskiej młodzieży opowiadać będą o kulturze kibicowania siatkówce w Polsce i o fenomenie tej dyscypliny w naszym kraju. - Jesteśmy w trakcie przygotowywania materiałów. Chcemy przekonać młodych ludzi z Paryża, że warto uprawiać siatkówkę. Tych bardziej oporonych namawiać będziemy natomiast do kibicowania ulubionej drużynie z trybun - powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki.


Umowa o współpracy AZS Politechniki Warszawskiej i Paris Volley

Pierwsza strona umowy o współpracy
AZS Politechniki Warszawskiej i Paris Volley

(fot. AZS Politechnika Warszawska)


Działacze Paris Volley do Warszawy z rewizytą przyjadą w sierpniu. We wrześniu zaś do Areny Ursynów zawitają siatkarze paryskiego klubu. - Działaczom pokażemy, jak wygląda nasza praca. Siatkarze Paris Volley z kolei przez tydzień będą trenować z Inżynierami - wyjaśnił Marcin Bańcerowski. - Cykl treningów zakończy się pojedynkiem sparingowym. Będzie to mecz otwarcia sezonu 2014/2015 - dodał. - Jesteśmy podekscytowani. Paris Volley to nasz pierwszy klub partnerski. Jesteśmy pewni, że współpraca będzie układać się wzorowo - uśmiechnął się.

Niewykluczone, że do Warszawy przeniesie się aż trzech zawodników zdobywcy Pucharu CEV (Paris Volley w minioną niedzielę zwyciężyło w rozgrywkach po pokonaniu w złotym secie Gubiernij Niżny Nowogród). - Jesteśmy w trakcie negocjacji. Nie będę zdradzał nazwisk. Aby zaspokoić ciekawość kibiców, mogę jedynie powiedzieć, że jednego z tych zawodników doskonale już znają - zakończył tajemniczo Bańcerowski.


Fot.: Krystian Redlarski