ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Współpraca Politechniki i Paris Volley

AZS Politechnika Warszawska podpisała umowę o współpracy z Paris Volley. Kluby będą wymieniać się doświadczeniami i razem promować siatkówkę wśród mieszkańców stolic Polski i Francji.

Już w maju przedstawiciele AZS Politechniki Warszawskiej wyjadą do Paryża, gdzie wezmą udział w cyklu konferencji „Le sport c'est la santé” (z fr. „Sport to zdrowie”) skierowanych do uczniów szkół średnich. Działacze Politechniki paryskiej młodzieży opowiadać będą o kulturze kibicowania siatkówce w Polsce i o fenomenie tej dyscypliny w naszym kraju. - Jesteśmy w trakcie przygotowywania materiałów. Chcemy przekonać młodych ludzi z Paryża, że warto uprawiać siatkówkę. Tych bardziej oporonych namawiać będziemy natomiast do kibicowania ulubionej drużynie z trybun - powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki.


Umowa o współpracy AZS Politechniki Warszawskiej i Paris Volley

Pierwsza strona umowy o współpracy
AZS Politechniki Warszawskiej i Paris Volley

(fot. AZS Politechnika Warszawska)


Działacze Paris Volley do Warszawy z rewizytą przyjadą w sierpniu. We wrześniu zaś do Areny Ursynów zawitają siatkarze paryskiego klubu. - Działaczom pokażemy, jak wygląda nasza praca. Siatkarze Paris Volley z kolei przez tydzień będą trenować z Inżynierami - wyjaśnił Marcin Bańcerowski. - Cykl treningów zakończy się pojedynkiem sparingowym. Będzie to mecz otwarcia sezonu 2014/2015 - dodał. - Jesteśmy podekscytowani. Paris Volley to nasz pierwszy klub partnerski. Jesteśmy pewni, że współpraca będzie układać się wzorowo - uśmiechnął się.

Niewykluczone, że do Warszawy przeniesie się aż trzech zawodników zdobywcy Pucharu CEV (Paris Volley w minioną niedzielę zwyciężyło w rozgrywkach po pokonaniu w złotym secie Gubiernij Niżny Nowogród). - Jesteśmy w trakcie negocjacji. Nie będę zdradzał nazwisk. Aby zaspokoić ciekawość kibiców, mogę jedynie powiedzieć, że jednego z tych zawodników doskonale już znają - zakończył tajemniczo Bańcerowski.


Fot.: Krystian Redlarski