Wygrana z mistrzami Polski! ONICO 3:1 ZAKSA

W półfinale XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka siatkarze ONICO Warszawa pokonali w Arenie Ursynów zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle 3:1 i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Spotkanie z ekipą trenera Gardiniego rozpoczęliśmy w składzie Bartosz Kwolek, Jakub Kowalczyk, Wojciech Włodarczyk, Jan Firlej, Nikola Gjorgiew, Jan Nowakowski i Damian Wojtaszek. Podobnie jak w poprzednich meczach sparingowych siatkarze ONICO zaczęli od mocnego uderzenia, już na początku seta wypracowując sobie sporą przewagę. Dobrze funkcjonował warszawski blok, a jeszcze lepiej wyglądała zagrywka, która sprawiała zawodnikom ZAKSY wiele problemów. W tym elemencie górowali Kwolek, Włodarczyk oraz Gjorgiew i to dzięki nim pierwsza partia zakończyła się aż dziesięciopunktowym zwycięstwem 25:15. Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany - siatkarze ZAKSY wybudzili się z początkowego letargu, poprawiając przede wszystkim skuteczność swojego ataku i utrzymując dwa-trzy punkty przewagi. Stołeczni w końcówce partii wzięli się jednak solidnie do roboty, świetnie na środku spisywał się Nowakowski i sześć wygranych piłek z rzędu pozwoliło im zwyciężyć również w drugim secie (25:21). Niemal identyczny przebieg miała partia trzecia - z tą różnicą, że tym razem Mistrzowie Polski 2017 nie roztrwonili przewagi wypracowanej na początku seta i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, triumfując 25:20. Kolejna partia była najbardziej wyrównana ze wszystkich, choć znów to warszawiacy musieli gonić wynik, zaczynając od stanu 0:4. Podopieczni Fabio Stortiego zachowali na szczęście więcej zimnej krwi, wygrywając kilka bardzo długich wymian, co pozwoliło im zwyciężyć seta 25:23 i cały mecz 3:1. ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:23) ONICO Warszawa: Kwolek (14), Kowalczyk (5), Włodarczyk (17), Firlej (2), Gjorgiew (15), Nowakowski (14), Wojtaszek (l), Samica (1), Gruszczyński (l). ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bieńkowski, Rejno (13), Buszek (4), Bieniek (7), Torres (19), Semeniuk (8), Banach (l), Szymura (7), Walawender (2), Maziarz (1). Fot. Jacek Wójcikowski