ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Wyjechał młodzieniec, wrócił mistrz

Pojedynek AZS Politechniki Warszawskiej z Cuprum Lubin, który rozegrany zostanie 30 października, będzie pierwszym oficjalnym meczem Pawła Zagumnego w barwach stołecznego klubu w PlusLidze. Przyjdź do Areny Ursynów i obejrzyj to spotkanie na żywo.

Paweł Zagumny dobrze wkomponował się w zespół Inżynierów. Szybko stał się jego liderem, a co za tym idzie - wybrano go na kapitana. Choć nie ma obok siebie gwiazd i reprezentantów krajów, optymistycznie patrzy w przyszłość. - Liczę, że w sezonie 2015/2016 sprawimy parę niespodzianek - powiedział doświadczony rozgrywający. - Tworzymy zgraną grupę. Młodsi koledzy już się chyba ze mną oswoili - dodał.

Dla Pawła Zagumnego sezon 2015/2016 nie będzie debiutanckim w barwach Politechniki. Będzie jednak pierwszym w koszulce Inżynierów w PlusLidze. - Jako młody chłopak grałem już w Politechnice. Trenerem był wówczas mój ojciec - mówił mistrz świata po podpisaniu kontraktu z Inżynierami. - Później przeniosłem się do Czarnych. To właśnie w Radomiu rozpoczęła się moja przygoda z ekstraklasą siatkówki - wyjaśniał.

Zagumny po dwóch latach gry dla Czarnych przeniósł się do Bosmana Morze Szczecin. Później grał w Edilbasso Padwa, AZS-ie Olsztyn i Panathinaikosie Ateny. Ostatnie pięć sezonów spędził zaś w Kędzierzynie-Koźle, gdzie bronił barw miejscowej ZAKSY. Teraz wraca do Warszawy, o końcu kariery jednak jeszcze nie mówi. Cały czas głośno jest za to o jego powrocie do reprezentacji. „Czy Guma znów zagra w biało-czerwonych barwach?” - pytają dziennikarze. „Nie pytajcie mnie o kadrę. Nie wiem, co będzie za kilka miesięcy” - powtarza jak mantrę siatkarz.

Trudno mówić o przyszłości Pawła Zagumnego w reprezentacji Polski. Można za to powiedzieć o jego przyszłości w AZS Politechnice Warszawskiej. - Wystarczy kilka słów: już 30 października nasza drużyna prowadzona do boju przez Pawła na inaugurację nowego sezonu PlusLigi podejmie w Arenie Ursynów Cuprum Lubin. Przyjdźcie do hali na Pileckiego i zobaczcie, jak gra mistrz świata - podsumowała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A.


Fot.: Tomasz Adamaszek