ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Z Bełchatowa bez punktów. PGE Skra 3:0 ONICO

Fot. PressFocus
W meczu 8. kolejki PlusLigi ONICO Warszawa uległo na wyjeździe PGE Skrze Bełchatów 0:3, a MVP spotkania został Milad Ebadipour.

Starcie w Bełchatowie warszawianie rozpoczęli w składzie: Kwolek, Brizard, Łukasik, Wrona, Vigrass, Araujo i Wojtaszek (L), natomiast po stronie gospodarzy na parkiecie pojawili się: Teppan, Kłos, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz i Piechocki (L).

Spotkanie rozpoczął skutecznym atakiem z lewego skrzydła Artur Szalpuk. Pierwsze punkty dla ONICO zdobył natomiast Rafael Araujo, który skutecznie zablokował gospodarzy i zaliczył as serwisowy. Gospodarze przeszli jednak do ataku i po punktowych atakach Kochanowskiego i Ebadipoura oraz błędzie Rafaela Araujo objęli prowadzenie 6:4. Ósme oczko dla bełchatowian zdobył punktowym blokiem Artur Szalpuk – trzypunktowa przewaga gospodarzy (8:5) spowodowała wykorzystanie pierwszej przerwy przez trenera Antigę. Po powrocie na parkiet punkt z zagrywki dołożył Milad Ebadipour. Skutecznym atakiem odpowiedział Kwolek, a as serwisowy zaliczył Antoine Brizard i przewaga gospodarzy zmalała do dwóch punktów (9:7). Znakomitym blokiem na Teppanie popisał się przyjmujący Piotr Łukasik, dzięki czemu goście zbliżyli się na zaledwie jeden punkt (10:9). Niestety, w kolejnych problemy z przyjęciem miał Bartosz Kwolek i na tablicy w Hali Energia pojawił się wynik 14:10. W miejsce Kwolka na boisku pojawił się Mateusz Janikowski, jednak w kolejnej akcji górą ponownie byli bełchatowianie. Przy stanie 15:10 Stephane Antiga poprosił o drugą przerwę. W drugiej połowie seta PGE Skra utrzymywała bezpieczną cztero-, pięciopunktową przewagę. Po stronie bełchatowian rewelacyjnie spisywał się m.in. przyjmujący, Milad Ebadipour, a u warszawian wyróżniał się Piotr Łukasik. ONICO rozpoczęło odrabianie strat – punktowali Janikowski i Łukasik, jednak było już za późno. PGE Skra wygrała pierwszą partię 25:21.

Drugi set gospodarze rozpoczęli z „wysokiego C” – po udanych atakach Teppana, Ebadipoura i Szalpuka bełchatowianie objęli prowadzenie 4:1. Punt z zagrywki dorzucił również Jakub Kochanowski i przy stanie 5:1 wykorzystano pierwszą przerwę dla ONICO. Po powrocie na boisko w polu serwisowym pomylił się Kochanowski, a znakomity atak z drugiej linii zaliczył Piotr Łukasik. Przy stanie 7:3 w miejsce Rafaela Araujo na parkiecie pojawił się Sharone Vernon-Evans, który już chwilę potem popisał się skutecznym atakiem. W połowie partii, dzięki punktowemu serwisowi Vernona-Evansa, goście zbliżyli się na zaledwie jeden punkt 13:12, ale w kolejnych akcjach gospodarze przywrócili stan trzypuntowej przewagi. Warszawianie nie zamierzali jednak odpuszczać – po błędzie Szalpuka i punktowym ataku Kwolka na tablicy wyników w Hali Energia pojawił się wynik 16:15. Niestety w kolejnych akcjach górą ponownie była PGE Skra, na co Stephane Antiga zareagował drugą przerwą na żądanie. Końcówka seta była jednak popisem gospodarzy, którzy ostatecznie wygrali 25:21.

Trzecia partia rozpoczęła się od kilku wyrównanych wymian. U gospodarzy punktowali Kochanowski i Teppan, a po stronie gości dwukrotnie Vigrass i Araujo. Bełchatowianie jednak szybko rozpoczęli budowanie przewagi – po ataku Ebadipoura i asie serwisowym Kłosa na tablicy pojawił się wynik 5:3. W kolejnych akcjach znakomicie spisywali się środkowi PGE – Karol Kłos i Jakub Kochanowski, którzy wyprowadzili swoją drużynę na trzypunktowe prowadzenie (7:4). Oba czasy Stephane Antiga wykorzystał już na początku seta – przy stanie 7:4 i 9:4. Sześciopunktową serię Skry przełamał dopiero ze środka Andrzej Wrona. Bełchatowianie kontrolowali jednak przebieg całego seta i utrzymywali pięcio-, sześciopunktową przewagę. Set zakończył się wynikiem 25:20, a całe spotkanie 3:0 dla PGE Skry. MVP meczu został Milad Ebadipour.

PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa: 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

MVP: Milad Ebadipour

PGE Skra Bełchatów: Teppan (17), Kłos (4), Kochanowski (8), Ebadipour (18), Szalpuk (13), Łomacz (1), Piechocki (L) oraz Droszyński, Fiel Rodriguez

Trener: Roberto Piazza

ONICO Warszawa: Kwolek (6), Brizard (3), Łukasik (9), Wrona (5), Vigrass (3), Araujo (10), Wojtaszek (L) oraz Janikowski (2), Vernon-Evans (2)

Trener: Stephane Antiga