Z bojowym nastawieniem do Lubina

Przed siatkarzami ONICO Warszawa kolejne ligowe wyzwanie. W środę 20 grudnia ich rywalem w meczu wyjazdowym będzie Cuprum Lubin. Czy uda się wygrać piąte ligowe spotkanie z rzędu? Pracowity tydzień stołecznych W ostatnich dniach nasi siatkarze nie mogli narzekać na brak wrażeń i nadmiar wolnego czasu. W zeszły wtorek, w meczu trzynastej kolejki PlusLIgi podejmowali u siebie Indykpol AZS Olsztyn. Przed tym spotkaniem oba zespoły miały na swoim koncie tyle samo punktów i sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. W bezpośredniej potyczce lepsi okazali się zawodnicy ONICO, którzy triumfowali 3:1. Mecz rozgrywany w hali Torwar przyniósł kibicom dużo emocji, zwłaszcza w pierwszej partii, kiedy stołeczni zniwelowali kilkupunktową przewagę rywala oraz w secie czwartym, kiedy olsztynianie obronili siedem piłek meczowych, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywala. MVP spotkania, po raz trzeci w sezonie, został wybrany Bartosz Kwolek, ale na pochwały zasłużyła cała drużyna. Było to dla ONICO czwarte zwycięstwo z rzędu. Dobre wyniki osiągane w ostatnich tygodniach wzmacniają drużynę mentalnie, na co w pomeczowej wypowiedzi zwrócił uwagę Nikola Gjorgiew: – Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania. Najważniejsze jest to, że trzy punkty zostają w Warszawie. W ostatnich czterech spotkaniach spisywaliśmy się znakomicie, bardzo cieszy nas ta seria zwycięstw. (…) Moim zdaniem mecze z Jastrzębskim Węglem i Asseco Resovią były zdecydowanie lepsze, ale to normalne. Indykpol AZS Olsztyn to znakomity klub, który już w tamtym sezonie pokazał, co potrafi, dlatego te trzy punkty cieszą jeszcze bardziej. My budujemy ducha zespołu, naszą mentalność, a takie zwycięstwa naprawdę znacznie w tym pomagają. Trzy dni później bardzo liczna reprezentacja naszego klubu stawiła się w Krakowie by wziąć udział w Meczu Gwiazd PlusLigi. W drużynie Północy na parkiecie zobaczyliśmy Bartka Kwolka, Wojtka Włodarczyka, Andrzeja Wronę i Damiana Wojtaszka, a jednym z dwóch trenerów zespołu był Stephane Antiga. Dodatkowo Włodarczyk wygrał rozgrywany przed meczem konkurs „siatkarskiego gwoździa”, a Wrona został wybrany… najweselszym zawodnikiem spotkania, które rozgrywane było w luźnej formule i atmosferze. [caption id="attachment_30171" align="alignnone" width="750"] Bartosz Kwolek podczas Meczu Gwiazd PlusLigi. Fot. PressFocus[/caption] Sytuacja w tabeli Dobre wyniki warszawskich siatkarzy owocują kolejnymi awansami w ligowej tabeli. Dzięki zwycięstwu z Indykpolem i jednoczesnej porażce Jastrzębskiego Węgla z MKS-em Będzin, warszawianie plasują się już na bardzo wysokiej, czwartej pozycji w tabeli. Zespół z Lubina zajmuje ósme miejsce. W zeszłą niedzielę, w rozegranym awansem spotkaniu 15. kolejki PlusLigi lubinianie pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:1. Zatrzymać Kaczmarka Największą gwiazdą środowego rywala ONICO jest bez wątpienia Łukasz Kaczmarek. To drugi najlepiej punktujący siatkarz Plusligi – jak do tej pory zgromadził 247 punktów. Atakujący był odkryciem minionego sezonu reprezentacyjnego, kiedy to przebojem wywalczył sobie miejsce w składzie reprezentacji Polski. W tym sezonie nie zwalnia tempa i gracze ONICO będą musieli zwrócić na niego szczególną uwagę. Od kilku meczów drużyna z Lubina musi sobie radzić bez drugiego swojego lidera – przyjmującego Roberta Tahta, który mocno wspierał Polaka w ataku oraz dbał o dobre przyjęcie zagrywki. Reprezentant Estonii jest obecnie kontuzjowany, jednak wraca już powoli do formy. Nie wiadomo jednak, czy przyjmujący powróci na parkiet w meczu z ONICO. [caption id="attachment_30191" align="alignnone" width="750"] Łukasz Kaczmarek i Andrzej Wrona podczas Meczu Gwiazd. Fot. PressFocus[/caption] Przed obecnym sezonem w drużynie Cuprum doszło do kilku zmian personalnych. Przede wszystkim z zespołem pożegnał się trener Gheorge Cretu, który odszedł do ligi rosyjskiej. Jego miejsce zajął Francuz – Patrick Duflos. Znakomity rozgrywający reprezentacji Francji po zakończeniu kariery prowadził przez kilka lat zespół Arago de Sete i praca w Polsce jest jego pierwszym zagranicznym wyzwaniem. Razem z nim w drużynie pojawił się przyjmujący Milos Terzić. Były reprezentant Serbii grał w zeszłym sezonie we francuskim Nice VB. Z zespołem pożegnał się także reprezentacyjny rozgrywający Grzegorz Łomacz, którego zastąpił weteran ligowych parkietów – Michal Masny. W Lubinie nie grają już także dwaj inni podstawowi zawodnicy z zeszłego sezonu – środkowy Marcus Boehme oraz libero Paweł Rusek. Gra drużyny w tym sezonie nieco faluje, jednak u siebie lubinianie są w stanie rzucić wyzwanie nawet najlepszym, co pokazali chociażby w przegranym 1:3 spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Trzymać się tego, co dobre Gracze ONICO Warszawa w ostatnich tygodniach są na fali i odnoszą kolejne zwycięstwa. Pokonanie ścisłej ligowej czołówki z Olsztyna, Jastrzębia Zdroju i Rzeszowa to dowód na to, że nasza drużyna wchodzi na coraz wyższy poziom. Wyjazd na trudny teren do Lubina będzie kolejnym ciekawym testem dla drużyny Stephane’a Antigi. Interesująco zapowiadają się pojedynki Masnego z Brizardem czy Kaczmarka z Gjorgiewem. Kibice ONICO liczą zapewne także na kolejny bardzo dobry mecz Bartosza Kwolka. Początek spotkania o godzinie 18. Wszystkich kibiców stołecznej drużyny zapraszamy do śledzenia relacji live oraz pomeczowych materiałów z Lubina, jakie pojawią się w klubowych mediach ONICO Warszawa. [caption id="attachment_30088" align="alignnone" width="1500"] ONICO Warszawa podczas meczu z Indykpolem AZS Olsztyn. Fot. Jakub Ćmil[/caption]