ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Z Czarnymi o prymat na Mazowszu

Na początek nowego sezonu PlusLigi AZS Politechnika Warszawska pokonała 3-2 Cuprum Lubin, a kilka dni później 0-3 przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kolejnym rywalem Inżynierów będą siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Do derbów Mazowsza dojdzie 10 listopada o 20.30 w Arenie Ursynów.

Potyczki Politechniki z Czarnymi od zawsze budzą wiele emocji. Nie inaczej będzie tym razem. Obie drużyny celują w zwycięstwo za trzy punkty, obie mają w swoich szeregach siatkarzy, którzy grają nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Stołeczni chcą dobrze wypaść przed swoją publicznością, a radomianie - zrewanżować się za bolesną porażkę z fazy play-off z poprzedniego sezonu.

Rywalizacji dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż zawodnikiem Czarnych jest obecnie Artur Szalpuk, który jeszcze w poprzednim sezonie był liderem Politechniki. Stołeczny klub chciał zatrzymać młodego przyjmującego u siebie, ale ten wybrał ofertę z Radomia. - Zawodnik wybrał opcję, która bardziej mu odpowiadała. Nie mamy mu tego za złe - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Bez Artura nasza drużyna też radzi sobie dobrze. Pokazała to w starciu z Cuprum - dodała.

O sile drużyny Cerrad Czarnych Radom stanowi nie tylko Artur Szalpuk. Ważnymi ogniwami w ekipie Raula Lozano są: rozgrywający Lukas Kampa, środkowy Daniel Pliński i skrzydłowi - Bartłomiej Bołądź i Wojciech Żaliński. Czy pokonają oni Pawła Zagumnego, Guillaume'a Samikę, Michała Filipa, Bartłomieja Lemańskiego i spółkę? Czy trener Jakub Bednaruk przechytrzy dużo bardziej doświadczonego i utytułowanego szkoleniowca rywali? Przyjdź do Areny Ursynów i zobacz to na własne oczy.

Bilety na mecz nabyć można przez Internet (www.azspw.com) oraz w Sklepie Kibica, który mieści się przy ul. Waryńskiego 12a. Zakupić je będzie można także w kasie hali Arena Ursynów bezpośrednio przed spotkaniem - od godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.


Fot.: Tomasz Adamaszek