Z Czarnymi o prymat na Mazowszu

Na początek nowego sezonu PlusLigi AZS Politechnika Warszawska pokonała 3-2 Cuprum Lubin, a kilka dni później 0-3 przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kolejnym rywalem Inżynierów będą siatkarze Cerrad Czarnych Radom. Do derbów Mazowsza dojdzie 10 listopada o 20.30 w Arenie Ursynów.

Potyczki Politechniki z Czarnymi od zawsze budzą wiele emocji. Nie inaczej będzie tym razem. Obie drużyny celują w zwycięstwo za trzy punkty, obie mają w swoich szeregach siatkarzy, którzy grają nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Stołeczni chcą dobrze wypaść przed swoją publicznością, a radomianie - zrewanżować się za bolesną porażkę z fazy play-off z poprzedniego sezonu.

Rywalizacji dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż zawodnikiem Czarnych jest obecnie Artur Szalpuk, który jeszcze w poprzednim sezonie był liderem Politechniki. Stołeczny klub chciał zatrzymać młodego przyjmującego u siebie, ale ten wybrał ofertę z Radomia. - Zawodnik wybrał opcję, która bardziej mu odpowiadała. Nie mamy mu tego za złe - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Bez Artura nasza drużyna też radzi sobie dobrze. Pokazała to w starciu z Cuprum - dodała.

O sile drużyny Cerrad Czarnych Radom stanowi nie tylko Artur Szalpuk. Ważnymi ogniwami w ekipie Raula Lozano są: rozgrywający Lukas Kampa, środkowy Daniel Pliński i skrzydłowi - Bartłomiej Bołądź i Wojciech Żaliński. Czy pokonają oni Pawła Zagumnego, Guillaume'a Samikę, Michała Filipa, Bartłomieja Lemańskiego i spółkę? Czy trener Jakub Bednaruk przechytrzy dużo bardziej doświadczonego i utytułowanego szkoleniowca rywali? Przyjdź do Areny Ursynów i zobacz to na własne oczy.

Bilety na mecz nabyć można przez Internet (www.azspw.com) oraz w Sklepie Kibica, który mieści się przy ul. Waryńskiego 12a. Zakupić je będzie można także w kasie hali Arena Ursynów bezpośrednio przed spotkaniem - od godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.


Fot.: Tomasz Adamaszek