Z GKS-em Katowice przed własną publicznością

Fot. PressFocus
We wtorek 4 grudnia ONICO Warszawa zawalczy przed własną publicznością z GKS-em Katowice. Zaległe spotkanie 5. kolejki PlusLigi rozpocznie się o godzinie 20:30 w hali COS Torwar.

Powrót do hali Torwar

We wtorek 27 listopada po pięciotygodniowej przerwie siatkarze ONICO powrócili do hali COS Torwar. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi zmierzyli się z wicemistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Górą byli goście, którzy pokonali warszawian 3:1 i odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu. MVP spotkania wybrany został przyjmujący ZAKSY – Sam Deroo.

ZAKSA zagrała dobrze w zagrywce, naprawdę świetnie serwowali. To pozwoliło im dobrze współpracować na linii blok – obrona. Ciężko zdobywać punkty po takich seriach zagrywek. Zmuszali nas do gry wysokimi piłkami, co pozwoliło im dobrze blokować nasze ataki. Dobrze grali ich skrzydłowi – Śliwka, Kaczmarek i Deroo. Wiedzieliśmy, że są mocni, ale mam nadzieję, że w kolejnym meczu to my okażemy się lepsi – powiedział atakujący, Sharone Vernon-Evans.

 

Przed meczem z Katowicami będziemy dalej ciężko pracować i starać się poprawić. Musimy lepiej zagrywać i atakować z wysokich piłek, być bardziej skuteczni. To powinno wystarczyć do tego, abyśmy zaczęli grać na naprawdę wysokim poziomie – dodał atakujący.

Sytuacja w tabeli

Po dziewięciu kolejkach PlusLigi warszawianie plasują się na siódmej pozycji w tabeli. Pierwsze miejsce zajmuje niepokonana do tej pory ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a tuż za nią znajdują się Cerrad Czarni Radom oraz Aluron Wirtu Warta Zawiercie. Nasz najbliższy rywal, GKS Katowice, z dziesięcioma punktami na koncie zajmuje 11. miejsce. Do tej pory podopieczni Piotra Gruszki pokonali Indykpol AZS Olsztyn, Asseco Resovię Rzeszów oraz Stocznię Szczecin, natomiast ulegli Treflowi Gdańsk, Cuprum Lubin, Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie, Cerradowi Czarnymi Radom oraz Chemikowi Bydgoszcz.

Zmiany w Katowicach

Przed rozpoczęciem nowego sezonu do składu GKS-u dołączyło sześciu nowych zawodników: Dawid Woch, Dominik Depowski, Tomas Rousseaux, Wojciech Sobala, Bartosz Krzysiek oraz Dawid Ogórek. Trenerem katowiczan pozostał Piotr Gruszka.

Kolejne starcie w hali COS

Spotkanie ONICO Warszawa – GKS Katowice odbędzie się we wtorek 4 grudnia o godzinie 20:30. Kasy otwarte zostaną o godzinie 18:30, natomiast wejścia do obiektu godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Najmłodszych kibiców stołecznej drużyny zapraszamy do Strefy Małego Kibica przygotowanej przez Fundację ONICO.