ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Z LOTOSEM o play-off i prestiż


Runda zasadnicza PlusLigi sezonu 2013/2014 dobiega końca. 19 lutego w jej dwudziestej drugiej kolejce AZS Politechnika Warszawska w Arenie Ursynów podejmie LOTOS Trefl Gdańsk.


Dla ekipy z Gdańska mecz z Inżynierami może być najważniejszym spotkaniem w całym sezonie. Jeśli przegrają, mogą nie awansować do fazy play-off, co - przy dużym budżecie klubu i dokonanych transferach - byłoby kompletną klapą. Gdańszczanie o miejsce w play-offach rywalizują nie tylko z Politechniką, ale i z Transferem Bydgoszcz oraz Effectorem Kielce. - Transfer już pokonaliśmy. Teraz chcemy wygrać z LOTOSEM i Effectorem. To da nam pewny awans. A kto jeszcze wejdzie do play-offów? Niech zainteresowane zespoły rozstrzygną to między sobą - powiedział trener Jakub Bednaruk. - Nikomu nie zamierzamy pomagać - dodał.

Mecz z LOTOSEM Trefl Gdańsk dla kibiców ze stolicy będzie miał dodatkowy smaczek. W składzie gdańskiej ekipy jest bowiem kilku zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali AZS Politechnikę. Są to: Maciej Zajder, Krzysztof Wierzbowski, Wojciech Żaliński, Robert Milczarek i Grzegorz Łomacz. Byłych Inżynierów znaleźć można także w sztabie szkoleniowym LOTOSU. Mowa o trenerze Radosławie Panasie i fizjoterapeucie - Wojciechu Sibidze.

Mecz rozpocznie się o godz. 19.00. Poprowadzą go Marek Lagierski i Wojciech Maroszek. Komisarzem będzie Sławomir Supa, a kwalifikatorem - Andrzej Lemek.Fot. Tomasz Adamaszek