ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Z przytupem wejść w nowy rok

Fot. PressFocus
W sobotę 12 stycznia siatkarze ONICO Warszawa w swoim pierwszym meczu w 2019 roku zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w hali COS Torwar, a jego początek już o godz. 14:45!

Poprzedni rok drużyna Stephane’a Antigi zakończyła w najlepszy możliwy sposób. W swoim ostatnim grudniowym meczu w hali Łuczniczka nie pozostawiła złudzeń Chemikowi Bydgoszcz i wygrała na wyjeździe 3:1. Co prawda ONICO dość zaskakująco przegrało pierwszego seta, ale w każdej z kolejnych partii nie dało rywalom przekroczyć granicy 20 punktów (25:18, 25:19 i 25:19). MVP tamtego spotkania został Piotr Łukasik, którego kibice naszego zespołu wybrali najlepszym siatkarzem grudnia.

Od czasu starcia w Bydgoszczy, mimo dwutygodniowej przerwy w rozgrywkach, w stołecznej drużynie działo się całkiem sporo. Przede wszystkim do zdrowia wrócił już Bartosz Kurek, który w ostatnim czasie pauzował z powodu urazu brzucha, jakiego doznał podczas meczu z Jastrzębskim Węglem. Drugą doskonałą wiadomością było przedłużenie kontraktu przez Damiana Wojtaszka - „Mały” podpisał umowę do 2021 roku - a trzecią zwycięstwo w sparingowej potyczce z PGE Skrą Bełchatów. Niestety w starciu z ekipą z Podkarpacia nie wystąpi Bartosz Kwolek, który ma niewielkie stłuczenie łąkotki.

Stołeczni po trzynastu rozegranych meczach mają na koncie dziesięć zwycięstw i trzy porażki, a ich seria kolejnych wygranych wynosi już cztery. Czy w sobotę uda się ją przedłużyć? Szansa na to jest niepowtarzalna, bo Asseco Resovia to cień drużyny z poprzedniego sezonu. Rzeszowianie w rozgrywkach 2017/2018 uplasowali się na czwartym miejscu, ale teraz zajmują dopiero jedenastą pozycję w tabeli. Po katastrofalnym wręcz początku - sześć porażek w pierwszych siedmiu kolejkach (przegrana ze Stocznią Szczecin została anulowana w związku z wycofaniem klubu z rozgrywek) - ostatnio odbili się od dna i wygrali trzy mecze z rzędu. Mimo to liczymy, że po spotkaniu na Torwarze to siatkarze ONICO będą mieli więcej powodów do radości. Tak jak w pierwszym starciu obu drużyn, kiedy to w Rzeszowie podopieczni Stephane’a Antigi wygrali 3:1.

Dodatkowym smaczkiem sobotniego spotkania będzie fakt, że na Torwarze pojawi się aż dziewięciu mistrzów świata! Po stronie ONICO będą to Bartosz Kurek, Damian Wojtaszek, kontuzjowany Bartosz Kwolek (MŚ 2018), Andrzej Wrona i Stephane Antiga (MŚ 2014), a w zespole gości Damian Schulz (MŚ 2018), Mateusz Mika, Rafał Buszek i Marcin Możdżonek (MŚ 2014).

Mecz ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów rozpocznie się w sobotę 12 stycznia o godz. 14:45 w hali COS Torwar. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczona zostanie pamięć Krzysztofa Kowalczyka, którego dziewiątą rocznicę śmierci obchodziliśmy 10 stycznia, a Bartosz Kurek, Najlepszy Sportowiec Polski 2018, zostanie nagrodzony przez Polskie Radio. Tekstowa relacja LIVE ze spotkania dostępna będzie na naszej oficjalnej stronie internetowej.

Partnerem meczu z Asseco Resovią Rzeszów jest myhive.