Za słabi na lidera. Młoda ONICO AZS Politechnika Warszawska przegrała z Łuczniczką Bydgoszcz

W meczu ósmej kolejki Młodej Ligi ONICO AZS Politechnika Warszawska przegrała 0-3 z Łuczniczką Bydgoszcz. Podopieczni Wojciecha Szczuckiego mierzyli się z liderem tabeli grupy B rozgrywek. Siatkarze stołecznej drużyny, choć grali z głównym kandydatem do mistrzostwa Młodej Ligi, liczyli na niespodziankę. Ich zapał już na początku pierwszego seta ostudził Marcin Gałązka, który popisywał się świetnymi zagrywkami. Bydgoszczanie szybko więc zbudowali sobie przewagę i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Po osiemnastu minutach na tablicy wyników było już 1-0 dla przyjezdnych, którzy wygrali 25:20. Bydgoszczanie poszli za ciosem i także w drugiej partii potężnie serwowali. Zmuszali tym rozgrywającego ONICO AZS Politechniki - Piotra Iwańczyka - do prostych wystaw. Stołeczni skrzydłowi zaś nie najlepiej radzili sobie przy grze na wysokiej piłce. Nie mogli przedrzeć się przez blok rywali, wśród których brylował Mateusz Siwicki. Trener Wojciech Szczucki chciał pobudzić swoich podstawowych zawodników i posadził ich na ławce rezerwowych, a na parkiet desygnował zmienników. Ci jednak nie byli w stanie odwrócić losów seta. Stołeczna ekipa przegrała zatem 19:25. Trzeciego seta ONICO AZS Politechnika Warszawska rozpoczęła w podstawowym składzie. Siatkarze, którzy końcówkę poprzedniej części meczu obserwowali z ławki, teraz ruszyli do ataku. Dzięki temu walka była bardzo zażarta, a na tablicy wyników często widniały remisy. Inżynierów do boju prowadzili Mikołaj Głowacki i Mateusz Witek, którzy w tej fazie meczu byli nadzwyczaj skuteczni. Wśród gości natomiast wyróżniali się Igor Wypijewski, Marcin Gałązka i Mateusz Siwicki. To właśnie ta trójka zachowała najwięcej zimnej krwi w zaciętej końcówce i zapewniła Łuczniczce Bydgoszcz zwycięstwo 29:27. Ekipa znad Brdy dopisała więc do swojego konta kolejne trzy punkty i umocniła się na pozycji lidera w tabeli grupy B Młodej Ligi. MVP spotkania uznany został Marcin Gałązka - przyjmujący Łuczniczki Bydgoszcz. ONICO AZS Politechnika Warszawska - Łuczniczka Bydgoszcz 0-3 (20:25, 19:25, 27:29) Skład ONICO AZS Politechniki Warszawskiej: Piotr Iwańczyk, Mateusz Witek, Mikołaj Głowacki, Jan Niziński, Adam Kucharczyk, Jakub Pluto, Michał Podgórzak (libero) oraz Jan Gawryś, Jan Kopyść, Bartłomiej Giza. Skład Łuczniczki Bydgoszcz: Michał Szczechowicz, Igor Wypijewski, Marcin Gałązka, Patryk Mendel, Mateusz Siwicki, Michał Mikler, Wojciech Kowalski (libero).   Fot. Marcin Selerski, www.azspw.com