ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Zawodnicy ONICO w czołówkach rankingów PlusLigi

Fot. PressFocus
Miniony sezon był wielkim sukcesem drużynowym ONICO Warszawa, ale kilku zawodników doskonale wypadło też w klasyfikacjach indywidualnych. Zobaczcie, którzy siatkarze stołecznych uplasowali się w czołówkach rankingów PlusLigi.

Zacząć należy od tego, który w cuglach wygrał klasyfikację najlepiej blokujących zawodników minionego sezonu. Mowa oczywiście o Andrzeju Wronie, który w ciągu ostatnich miesięcy osiągnął niezwykle wysoką formę i był czołową postacią ONICO. Nasz środkowy w trakcie całych rozgrywek zanotował... 81 punktowych bloków w 29 meczach! To wynik kosmiczny, bo średnio Wrona blokował rywali 2,79 raza na mecz. A w dwóch meczach zaliczył aż osiem bloków - miało to miejsce w starciach rundy zasadniczej z Asseco Resovią Rzeszów i Treflem Gdańsk. Dominację 30-latka w tym rankingu podkreśla też fakt, że drugi w zestawieniu Grzegorz Kosok (Jastrzębski Węgiel) sezon zakończył z dorobkiem... 16 bloków mniej.

Nasz środkowy to jednak niejedyny zawodnik stołecznych, który był wysoko w klasyfikacjach indywidualnych. Wspomnieć należy także o Bartoszu Kwolku, który na koniec sezonu był drugim najlepiej zagrywającym siatkarzem PlusLigi. Zaserwował łącznie 50 asów, a zwycięzca - Wojciech Żaliński z Cerradu Czarnych Radom - zaledwie o sześć więcej. Warto jednak wspomnieć, że z powodu kontuzji "Kwolo" nie wystąpił w niemal pięciu ostatnich meczach sezonu, bowiem urazu nabawił się już na samym początku pierwszego starcia półfinałowego z Jastrzębskim Węglem. Gdyby nie problemy zdrowotne, pewnie nie miałby sobie równych w tym rankingu.

Kolejny graczem stołecznych, który wyróżnił się indywidualnie, był Nikołaj Penczew. Jego sklasyfikowano na trzecim miejscu w śród najlepiej przyjmujących zawodników ligi. Bułgar miał skutecznośc przyjęcia na poziomie 53,76%, a lepsi pod tym względem byli jedynie Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) i Michał Potera (MKS Będzin).

Osobne słowa uznania należą się także Maciejowi Muzajowi. Choć dołączył on do ONICO dopiero w kwietniu, a zdecydowaną większość sezonu bronił barw Trefla Gdańsk, to nie możemy nie wpsomnieć o jego znakomitych statystykach. Przede wszystkim 24-latek był zdecydowanie najlepiej punktującym zawodnikiem ligi (611 pkt). Ponadto zajął pierwsze miejsce wśród najlepiej atakujących (532 pkt). Siedmiokrotnie wybierano go też MVP meczów, co jest drugim wynikiem w całym sezonie (ex-aequo z Dawidem Konarskim z Jastrzębskiego). Więcej statuetek - osiem - zgarnął tylko Sam Deroo z ZAKSY.