ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Zawodnicy ONICO w Lidze Narodów 2019

Fot. PressFocus
W miniony weekend rozegrano pierwsze turnieje Ligi Narodów 2019. W katowickim Spodku w barwach reprezentacji Polski wystąpiło trzech zawodników ONICO Warszawa - Piotr Nowakowski, Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek. Z kolei w serbskim Nowym Sadzie dla Francji zagrali Antoine Brizard i nowy nabytek stołecznych - Kevin Tillie.

Pierwszy turniej LN 2019 w Katowicach rozpoczął się w piątkowy wieczór od starcia reprezentacji Polski z Australią. W podstawowym składzie mecz zaczął Piotr Nowakowski, który rozegrał trzy z czterech setów. Ponadto w trakcie spotkania na parkiecie pojawił się też Bartosz Kwolek. Nasz nowy środkowy w wygranym 3:1 meczu zdobył cztery punkty, a młody przyjmujący dwa. 

Damian Wojtaszek, który przeciwko Australii nie zagrał w ogóle, był jednym z bohaterów sobotniej rywalizacji z USA. Polacy po bardzo emocjonującej walce wygrali 3:2, a "Mały" zaprezentował się ze znakomitej strony. Imponował ofiarnością w obronie i w dużej mierze dzięki jego postawie udało się pokonać Amerykanów. Tym razem na boisku w ogóle nie zobaczyliśmy Kwolka, a tylko chwilę zagrał Nowakowski, który nie zdobył ani jednego punktu.

"Kwolo" był jednak wyróżniającą się postacią ostatniego meczu turnieju w Spodku - z Brazylią. Zaczął spotkanie w pierwszej szóstce, a zakończył je jako drugi najlepiej punktujący zawodnik naszej drużyny. Zdobył 13 "oczek", a więcej na swoim koncie zapisał jedynie Artur Szalpuk - 15. 

Czwartym z zawodników ONICO, którzy w miniony weekend grał dla swojej reprezentacji w Lidze Narodów, był Antoine Brizard. Nasz rozgrywający wystąpił w każdym z trzech meczów kadry Francji podczas turnieju w serbskim Nowym Sadzie. "Trójkolorowi" wygrali kolejno z Rosją, Serbią i Japonią, a każde ze spotkań kończyło się wynikiem 3:1. Z kolei nowy nabytek stołecznych i kolega Brizarda z drużyny narodowej - Kevin Tillie - nie pojawił się na boisku jedynie w starciu z Serbią.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z meczów reprezentacji Polski w Spodku z udziałem zawodników ONICO.