Zwycięstwa Polaków i Rosjan w pierwszym dniu Memoriału Wagnera

W pierwszym meczu XVI Memoriału Wagnera reprezentacja Polski pokonała Kanadyjczyków 3:0 (29:27, 25:17, 25:19). Całe spotkanie rozegrali Damian Wojtaszek i Graham Vigrass.  Tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpoczął się od spotkania Polska – Kanada. W podstawowym składzie reprezentacji Kanady znalazł się środkowy, Graham Vigrass, natomiast po polskiej stronie libero, Damian Wojtaszek. W pierwszym secie podopieczni Stephane'a Antigi dotrzymywali kroku biało-czerwonym, jednak ostatecznie ulegli na przewagi – 27:29. W kolejnej partii Polacy złapali wiatr w żagle i zakończyli spotkanie w zaledwie trzech setach (29:27, 25:17, 25:29). – Zawsze ten pierwszy set jest dla nas bardzo trudny. Ważne jednak, że wygrywaliśmy przewagi. Możemy powiedzieć, że mecz był kontrolowany, nie zagrozili nam Kanadyjczycy, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi. Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz. Memoriał to znakomita okazja to przetestowania tego, na jakim etapie przygotowań się znajdujemy – podsumował Damian Wojtaszek. Mniej powodów do zadowolenia miał natomiast Stephane Antiga. – Popełniliśmy za dużo błędów. Było ich aż 44, więc to zdecydowanie za dużo na trzy sety. Mamy też problemy zdrowotne, zawodnicy są trochę zmęczeni. Jesteśmy jednak w stanie grać zdecydowanie lepiej i mam nadzieję, że udowodnimy to już jutro – powiedział po meczu szkoleniowiec reprezentacji Kanady. Do gry w reprezentacji powróciło po kontuzjach dwóch zawodników ONICO Warszawa, Sharone Vernon-Evans i Damian Wojtaszek. Piątkowy mecz w Tauron Arenie był pierwszym sprawdzianem dla młodego Kanadyjczyka. – Bardzo cieszy mnie powrót Sharone'a Vernona Evansa. Grał bardzo dobrze, a od blisko siedmiu miesięcy nie rozegrał żadnego meczu. To bardzo dobra informacja nie tylko dla reprezentacji Kanady, ale również dla ONICO Warszawa – powiedział Antiga. Natomiast Damian Wojtaszek, który w maju przeszedł operację kolana, rozegrał w piątek drugie spotkanie w podstawowym składzie reprezentacji Polski. – Miałem bardzo ciężkie trzy miesiące rehabilitacji. Wielkie podziękowania należą się sztabowi ONICO, Centrum Medycznemu Gamma i doktorowi Domżalskiemu. Nie myślałem, że po już 3 miesiącach będę mógł wrócić do gry, ponieważ inni specjaliści mówili, że zajmie to 4-5 miesięcy. Jestem więc bardzo zadowolony – powiedział Wojtaszek. [caption id="attachment_41494" align="alignnone" width="1341"] Sharone Vernon-Evans podczas meczu Polska – Kanada. Fot. PressFocus[/caption] W drugim meczu XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera wystąpiły reprezentacje Francji i Rosji. W pierwszej partii Sborna zdecydowanie kontrolowała przebieg gry. Wśród Trójkolorowych doszło do zmiany na pozycji rozgrywającego – na boisku pojawił się Antoine Brizard. Francuzi nie zdołali jednak odrobić strat i pierwszą partię przegrali do 16. Drugi set to zdecydowane odrodzenie Francuzów. Partia stała na bardzo wyrównanym poziomie, a ostatecznie zakończyła się wynikiem 25:23 na korzyść trójkolorowych. W kolejnych dwóch setach górą byli już Rosjanie, którzy wygrali do 20 i 24, a całe spotkanie 3:1. [caption id="attachment_41495" align="alignnone" width="1341"] Antoine Brizard w meczu przeciwko Rosji. Fot. PressFocus[/caption] W drugim dniu XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Polacy zmierzą się z Francuzami, a Kanadyjczycy podejmą Rosjan. fot. PressFocus