Zwycięstwo z mistrzami Niemiec! ONICO 3:1 Berlin Volleys

W półfinale XIII Memoriału Arkadiusza Gołasia siatkarze ONICO Warszawa pokonali mistrzów Niemiec Berlin Recycling Volleys 3:1 i zagrają w finale imprezy w Murowanej Goślinie. Ich rywalem będzie GKS Katowice. Ostatni sprawdzian przed startem sezonu siatkarze ONICO Warszawa rozpoczęli w składzie Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Nikola Gjorgiew, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Damian Wojtaszek. W kadrze brakowało jedynie Sharone'a Vernon-Evansa, który wraz z trenerem Antigą i reprezentacją Kanady przygotowuje się do mistrzostw strefy NORCECA. Początek rywalizacji z mistrzami Niemiec był bardzo wyrównany - tradycyjnie dobrze na zagrywce spisywał się Bartosz Kwolek, ale warszawianom brakowało nieco skuteczności w ataku. Ekipa z Berlina nie potrafiła jednak odskoczyć na więcej niż dwa punkty, a i ta przewaga była zawsze szybko niwelowana przez zawodników ONICO. Przy stanie 14:16 na zagrywce pojawił się Nikola Gjorgiew i... wziął sprawy w swoje ręce. Końcówka seta minęła już bardzo szybko - zdobyliśmy sześć punktów z rzędu, zwyciężając ostatecznie pierwszą partię 25:18. Macedoński atakujący złapał wiatr w żagle i również na początku drugiego seta był na parkiecie wyróżniającą się postacią . Siatkarze obu zespołów szli jednak „łeb w łeb”, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Fabio Stortiego, a w szczególności Jan Nowakowski, który najpierw popisał się precyzyjnym atakiem, a chwilę później odwrócił losy seta dzięki skutecznej zagrywce. ONICO wygrało 30:28. Początek trzeciej partii należał zdecydowanie do mistrzów Niemiec - ekipa Berlin Recycling Volleys prowadziła już 11:5, co zmusiło naszego szkoleniowca do drobnych zmian w składzie. Na parkiecie pojawili się Jan Firlej i Guillaume Samica, ale strat nie udało się już odrobić i set zakończył się wygraną berlińczyków 25:18. Czwarta partia rozgrywana była pod dyktando warszawian, którzy od samego początku stopniowo powiększali swoją przewagę. Zdecydowanie lepiej funkcjonował blok, bardzo skuteczny na siatce był Wojciech Włodarczyk i do samego końca ONICO kontrolowało wynik, zwyciężając seta do 19 i cały mecz 3:1. W finale XIII Memoriału Arkadiusza Gołasia rozgrywanego w Murowanej Goślinie zmierzymy się z prowadzonym przez Piotra Gruszkę GKS-em Katowice, który w drugim półfinale pokonał po tie-break'u Jastrzębski Węgiel 3:2. Początek rywalizacji finałowej zaplanowano na godzinę 16:00. Obszerną relację z tego spotkania znajdziecie w naszych mediach społecznościowych. ONICO Warszawa - Berlin Recycling Volleys 3:1 (25:18, 30:28, 18:25, 25:19) MVP: Wojciech Włodarczyk ONICO: Kwolek (11), Brizard (4), Wrona (6), Gjorgiew (14), Nowakowski (9), Włodarczyk (18), Wojtaszek (l), Firlej, Samica (1), Kowalczyk (1). Berlin Volleys: van Haarlem (2), Carroll (24), Kromm (12), White (8), Okolic (7), Perry, Turski (4), Russell (2).