Fundacja Onico

Fundacja ONICO została stworzona w 2016 roku. Organizacja podejmuje liczne działania charytatywne, których celem jest wspieranie potrzebujących pomocy dzieci. Fundacja zapewnia pomoc materialną oraz organizuje akcje z zakresu edukacji, profilaktyki zdrowotnej, a także pobudzenia aktywności kulturalnej, oświatowej i sportowej u dzieci. Projekty skierowane są do najmłodszych i najsłabszych oraz ich rodzin i instytucji działających na ich rzecz. Organizacja realizuje cele poprzez różne projekty, wśród których znajdziemy:


SŁONICOWE KĄCIKI

SłONICOwe kąciki to projekt dedykowany dzieciom przebywającym w szpitalach. Oddziały szpitali często kojarzą się z szarością i smutną atmosferą, dlatego Fundacja ONICO zmienia je w kolorowe, bajkowe i radosne przestrzenie, w których najmłodsi mogą się bawić i zapomnieć o chorobie. Zabawki, które są starannie dobrane pobudzają wyobraźnię i angażują dzieci. Pierwsze takie kąciki stworzono w jednym z najnowocześniejszych szpitali pediatrycznych w Polsce – Szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W otwarciu uczestniczyli siatkarze i działacze ONICO Warszawa – Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk oraz Jakub Bednaruk.

SŁONICOWE WAKACJE

Twórcom fundacji zależy, aby wakacje były dla każdego, dlatego też stworzono projekt, w ramach którego podopieczni domów dziecka mieli możliwość odwiedzenia w wakacje stolicy, a w niej zwiedzenia Centrum Nauki Kopernik, uczestnictwa w warsztatach w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także obejrzenia zabytków warszawskiej starówki. W 2017 roku w projekcie wzięło udział blisko sto dzieci z domów dziecka na terenie województwa mazowieckiego, łódzkiego oraz warmińsko-mazurskiego.

ZAMASKUJ SMOG!

Na początku okresu grzewczego, a więc wtedy, kiedy stężenie groźnych pyłów wzrasta w wielu polskich miastach, będzie miał miejsce finał projektu Zamaskuj smog. W ramach tych działań pierwszoklasiści w czterech miastach ― Krakowie, Warszawie, Lublinie oraz Tarnowie ― otrzymają najwyższej klasy maski antysmogowe oraz wezmą udział w przedstawieniu przygotowanym przez rówieśników. Ich rodzice również otrzymają porządną dawkę wiedzy z zakresu zanieczyszczeń powietrza i zagrożeń z nimi związanych.

WSPARCIE DOMÓW SAMOTNEJ MATKI I DOMÓW DZIECKA

Twórcy Fundacji ONICO zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji materialnej w wielu domach dziecka oraz domach samotnej matki, dlatego wspierają je w zakupie produktów potrzebnych ich podopiecznym, szczególnie dzieciom. Do tej pory zakupiono już tysiące pieluch, dziesiątki par butów, mnóstwo kosmetyków, a także rowery i rolki oraz inny sprzęt sportowy. Priorytetem dla członków organizacji jest, aby warunki bytowe podopiecznych tych instytucji były jak najlepsze, dlatego wspierane są kolejne placówki.

REMONT DOMÓW DZIECKA

Pracownicy grupy ONICO już dwukrotnie odwiedzili podopiecznych domu dziecka w Olsztynku. Podczas pobytu wyremontowali pokoje dzieci, skręcili nowe meble, jak również odnowili ogródek i postawili płot. Każde z dzieci otrzymało również indywidualnie dobrane prezenty – między innymi koszulkę meczową z własnoręcznym podpisem Roberta Lewandowskiego.

MŁODZI KIBICE NA MECZACH ONICO WARSZAWA

Wyjazdy na mecze zespołu ONICO Warszawa są dedykowane dzieciom znajdującym się w pogotowiach opiekuńczych, ośrodkach pomocy społecznej, domach dziecka i innych placówkach. Dzięki wspaniałej atmosferze na meczach naszego klubu możemy być pewni, że młodzi kibice będą się doskonale bawić, poczują ducha rywalizacji, a nawet zarażą się pasją do siatkówki.

SŁONICOWE PLACE ZABAW

Oczekiwanie na wizytę u lekarza może być bardzo stresującym i trudnym czasem dla dziecka, a szpitale i przychodnie często są szare i męczące. Dlatego Fundacja ONICO buduje place zabaw, które powodują, że oczekiwanie na wizytę jest znacznie przyjemniejsze. Pierwszy taki plac zabaw powstał w Szpitalu Dziecięcym im. Prof. Dr. J. Bogdanowicza w Warszawie. Bawić się na nim mogą nie tylko dzieci przebywające w szpitalu, ale również mali mieszkańcy okolicy.

Zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej fundacji.