OnicoWarszawa.pl

Łączy nas piłka nożna

Siatkówka

Klub Kibica

TAK TO SIĘ ZACZĘŁO…

Początki naszych kibicowskich działań rozpoczęły się, gdy Stołeczni rywalizowali jeszcze w Serii B. Po awansie do PLS w 2003 trzeba było zmienić obiekt na większy ― z małej salki Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Warszawskiej i domu studenckiego Riviera przenieśliśmy się do hali Koło. Na trybunach pojawiła się garstka kibiców, a wśród nich Marcin Bańcerowski – założyciel Klubu Kibica, którego powstanie datuje się na 17 stycznia 2004 r.

ZAWSZE TAM, GDZIE NASZ AZS…

Rozwijaliśmy swoją działalność, opierając się na radach zaprzyjaźnionych grup kibicowskich. Pozyskaliśmy kilka flag, sektorówkę oraz bębny. Każdy wyjazd to pełny autokar i świetna zabawa ― nie minęło dużo czasu, a już mieliśmy 50 członków, niezły doping i znajomych w różnych krańcach Polski.

ŻEGNAMY KOŁO, WITAMY URSYNÓW…

2007 rok to czas pierwszych poważnych zmian. Naszym nowym domem stała się Arena Ursynów i sektor B1. Na mecze stołecznej drużyny przychodziło coraz więcej kibiców. Lata mijały, Arena Ursynów się zapełniała, a my tworzyliśmy kibicowskie oprawy. Biało-zielona ferajna obecna była przy Pileckiego i przemierzała kraj za zespołem.

W sezonie 2011/2012 ustanowiliśmy wyjazdowy rekord. Na finał Pucharu Challenge w Częstochowie pojechały dwa wypełnione do ostatniego miejsca autokary i kilka samochodów – łącznie 107 osób. Rozgrywki 2013/2014 były dla nas szczególne, ponieważ obchodziliśmy swoje 10-lecie.

ŻEGNAMY URSYNÓW, WITAMY TORWAR…

2016 to rok kolejnych poważnych zmian. Wszystkie mecze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej rozgrywane były w hali Torwar, większość siatkarzy przedłużyła kontrakty, a my kolejny raz zmieniliśmy swój sektor. Inżynierów wspieraliśmy z sektora Q.

Rok 2017 także przyniósł wiele zmian, m.in. nową nazwę zespołu, jednak mając na uwadze fakt, że klub nie kończy współpracy z Politechniką Warszawską, zdecydowaliśmy kontynuować dotychczasową tradycję. Nazwa Stowarzyszenia „Klub Kibica AZS Politechnika Warszawska” pozostaje bez zmian, bez względu na zmianę nazwy drużyny.

CO POZA DOPINGIEM?

Aktywnie włączamy się w pomoc charytatywną. Wspólnie z siatkarzami przed Bożym Narodzeniem przygotowujemy przedmioty na aukcje charytatywne WOŚP. W poprzednim sezonie wsparliśmy najpotrzebniejszymi rzeczami Fundację „Hospicjum Onkologiczne”. Jedna z członkiń Klubu Kibica przekazała również swoje włosy w ramach akcji „Podziel się dzieciństwem” organizowanej przez Fundację Herosi.
Staramy się promować aktywne uprawianie siatkówki. Bierzemy udział w kilkudniowych turniejach Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Klubów Kibica. W 2016 nasza drużyna zdobyła Puchar Polski Klubów Kibica rozgrywany w Żywcu – Wilkowicach.

Co roku, chwilę po ostatnim meczu w rozgrywkach ligowych, nasza drużyna gra przeciwko siatkarzom ONICO Warszawa. Mecz ten jest już tradycyjnym zakończeniem sezonu w Warszawie i cieszy się coraz większą popularnością

ZOSTAW ODPOWIEDŹ