OnicoWarszawa.pl

Łączy nas piłka nożna

Siatkówka

O klubie Onico Warszawa

ONICO Warszawa jest warszawską męską drużyną siatkarską kontynuującą działalność znanego zespołu ligowego AZS Politechnika Warszawska. Pod nazwą ONICO Warszawa klub działa od 2017 roku. Rok 2017 to rok najdynamiczniejszych zmian w klubie – przemyślana strategia biznesowa, silny, budowany konsekwentnie zespół oraz stabilny partner zapewniają ONICO Warszawa pozycję jednego z najdynamiczniej rozwijających się klubów w PlusLidze.

Historia klubu sięga początków XX wieku – sekcja siatkarska została założona w ramach AZS Warszawa w 1924 roku, zaś w KU AZS Politechnika Warszawska w połowie lat 50. XX wieku. Klub Uczelniany AZS Politechniki Warszawskiej do 2003 roku reprezentował uczelnie w rozgrywkach II i I ligi, a w 2003 roku drużyna awansowała do siatkarskiej ekstraklasy

W 2005 roku z KU AZS PW wydzielono sekcję siatkówki mężczyzn, który stał się oddzielnym klubem sportowym. Od 24 października 2005 klub działa jako spółka akcyjna.

ONICO Warszawa od lat nazywane jest kuźnią polskich talentów, zaczynali tu Karol Kłos, Rafał Buszek, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Paweł Woicki, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański, czy Damian Wojtaszek. W szeregach ONICO Warszawy grał i swoją zawodniczą karierę zakończył w ubiegłym sezonie Paweł Zagumny, obejmując stanowisko dyrektora sportowego Klubu.

Na przestrzeni lat zmieniała się nazwa klubu związana z kolejnymi sponsorami wiążącymi się z warszawską drużyną, jednak kiedy w 2016 roku sponsorem strategicznym klubu została firma ONICO S.A., klub zmienił nazwę, najpierw na ONICO AZS Politechnika Warszawska, a przed sezonem 2017/2018 na ONICO Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ