OnicoWarszawa.pl

Łączy nas piłka nożna

Football Piłka Nożna Sport

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Wprowadzenie: Co się dzieje na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej?

Mistrzostwa Świata FIFA, zwane również Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, wygrały następujące kraje:

Brazylia (5 razy)

Włochy (4 razy)

Niemcy (3 razy)

Argentyna (2 razy)

Francja (2 raz)

Anglia (1 raz)

Hiszpania i Urugwaj wygrały po raz.

Faza grupowa — kluczowe statystyki i najważniejsze wydarzenia

Faza grupowa Mistrzostw Świata 2018 dobiegła końca i możemy teraz przyjrzeć się niektórym kluczowym statystykom i najważniejszym punktom.

Faza grupowa Mistrzostw Świata 2018 składała się z 32 drużyn, które zostały podzielone na osiem grup. Drużyny zostały wybrane przez FIFA 1 grudnia 2017 r. W pierwszej rundzie znalazły się trzy grupy po cztery zespoły każda, podczas gdy pozostałe pięć grup miało po trzy drużyny.

Każda drużyna rozegrała w tej rundzie trzy mecze, przy czym dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do rundy pucharowej, która rozpocznie się 30 czerwca, gdzie zmierzą się z inną zakwalifikowaną drużyną.

Rundy pucharowe odbędą się w Moskwie i Sankt Petersburgu. Moskwa będzie gospodarzem meczu otwarcia 14 czerwca, a St Petersburg jeden mecz półfinałowy 11 lipca.

1/8 finału — kto przeszedł po szalonym weekendzie z piłką nożną?

1/8 finału to bardzo ważny etap turnieju. Można argumentować, że tu zaczyna się prawdziwa rywalizacja.

W tej rundzie było wiele niespodzianek i niektóre drużyny, które na początku były uważane za faworytów, nie przeszły do następnej rundy.

Pierwszy mecz odbył się między Rosją a Hiszpanią, który zakończył się remisem 3:3. Drugi mecz odbył się między Francją a Urugwajem, który zakończył się zwycięstwem Urugwaju 2:0.

Trzeci mecz odbył się między Brazylią a Belgią, który zakończył się zwycięstwem Brazylii 1:0. Czwarty mecz odbył się między Chorwacją a Danią, który zakończył się zwycięstwem Chorwacji 2:1. Piąty mecz odbył się pomiędzy Szwecją a Szwajcarią, który zakończył się remisem 1:1. I wreszcie szósty mecz był

Ćwierćfinały – wszystko sprowadza się do tego! Kto będzie w półfinale?

Chodzi o szanse!

W ćwierćfinale było kilka niespodzianek. Na przykład Brazylia została wyeliminowana przez Belgię w zaciętej serii rzutów karnych. Ale nie chodzi tylko o niepokoje. Francja i Urugwaj są faworytami do awansu do półfinału. Przyjrzyjmy się ich kursom:

Francja: 2/1

Urugwaj: 3/1

Belgia: 8/1

Brazylia: 10/1

Szwecja: 20/1

Anglia: 22/1

Półfinały – przygotuj się na wielką bitwę! Najlepsze 4 drużyny pozostają w grze.

W półfinałach zobaczymy, jak 4 najlepsze drużyny na świecie walczą o koronę mistrzów świata.

Pierwszy półfinał rozegra się między Francją a Anglią, a drugi między Nową Zelandią i Australią.

To będzie naprawdę ciężki mecz dla obu tych drużyn, ale uważamy, że Francja ma większe szanse na wygraną. Są jedną z najlepszych drużyn w tym turnieju i do tej pory grają naprawdę dobrze.

Mecz o trzecie miejsce i finał — wszystko dobiega końca. Oto, co musisz wiedzieć.

Mecz o trzecie miejsce to ten, który decyduje o tym, kto będzie w finale. To mecz pomiędzy dwiema drużynami, które nie są tak dobre jak pozostałe dwie.

Mecz o trzecie miejsce jest również nazywany play-off, półfinał lub ćwierćfinał. Drużyna z największą liczbą punktów zagra w finale i wygra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ